Pagrindinis meniu
Grįžti

Projektas „Aktion Mensch“ – jaunimo kelionė į profesinio
orientavimo mokymus Vokietijoje

 

 

Nuo 2015 metų rudens VšĮ „Liuteronų diakonija“ vykdomas Aktion Mensch projektas „Apleistų vaikų ir jaunimo perspektyvios pagalbos projektas“ Tauragės regione įsibėgėjo. Bendradarbiaujant su vietos organizacijomis buvo suburtas pagalbos tinklas apleistiems vaikams ir jaunimui Tauragės regione. Kurio dėka VšĮ „Liuteronų diakonija“ projekto komanda antrus metus organizuoja prevencinius renginius, užimtumo valandėles, teikia psichologinę pagalbą Tauragės regione gyvenantiems vaikams ir jaunimui.

Šio projekto dėka, birželio mėnesį, kartu su projekto partneriu Schleswig Holstein diakonija Vokietijoje buvo suorganizuota dviejų savaičių jaunimo išvyka į profesinio orientavimo ir laisvalaikio stovyklą Vokietijoje. Visą pusmetį vykusi jaunimo atranka leido suburti bendraujančią ir draugišką jaunimo komandą. Buvo atrinkti patys motyvuočiausi ir gabiausi jaunuoliai iš Tauragės regiono.

Visą kelionės laiką jaunimą lydėjo VšĮ „Liuteronų diakonija“ darbuotoja Evelina Tamošaitytė, Kretingos sandoros vadovas Arūnas Šulskis, bei pirmąsias mokymų dienas buvo diakonijos projekto partnerė Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio mokyklos direktorė Dainora Saulėnienė.

Pirmąją dieną jaunimas buvo supažindintas su mokymo centro Neumünster mieste vykdomomis mokymų programomis, profesijomis. Mokyklos atstovai aprodė mokymo centro patalpas, klases, laisvalaikio erdves, praktikos užsiėmimų patalpas, supažindino su centro darbuotojais, kurie dvi savaites intensyviai dirbs su jaunimu. Taip pat su  Neumünster mokymo centro vadovais bei Schleswig-Holstein diakonijos atstovais buvome pakviesti į Neumünster savivaldybę, kurioje delegaciją iš Lietuvos, istorinėje savivaldybės rotušės salėje, priėmė miesto savivaldybės prezidentė. Sekančią dieną prasidėjo intensyvus darbas. Pirmiausiai buvo atlikta jaunuolių analizė. Visos užduotys buvo vykdomos remiantis kriterijais leidžiančiais nustatyti atskirų kiekvieno dalyvio gebėjimus, stiprybes bei silpnybes. Kiekvienose užduotyse ir praktinio darbo metu buvo atliekama stebėjimo analizė. Jaunimas iš Lietuvos turėjo galimybę dirbti dvejose profesinėse srityse: viešbučio ir restorano aptarnavimas bei medžio darbų srityse.

Praktinių užsiėmimų metu mokymų dalyviai galėjo praktiškai „patikrinti“ pasirinktą darbą ir profesiją, naudojant įgytą patirtį užsiėmimuose įvertinti keliamus reikalavimus įvairioms profesijoms. Jie gavo išsamius atsiliepimus apie jų tinkamumą atitinkamai profesijai ir patarimus ką jie galėtų dirbti. Atsisveikinimo vakarą jaunimui įteikti mokymų centro sertifikatai.

Dvi savaitės buvo kupinos ne tik intensyvaus darbo praktinių užsiėmimų grupėse, bet ir įsimintinų ekskursijų į lankomiausias turistų vietas Schleswig-Holstein žemėje: Hooge salą Šiaurės jūroje, Liubeko miestą, Haithabu vikingų miestelį, Schleswig istorinį senamiestį, Kylio miesto šventę.

Dviejų savaičių laikotarpyje buvo daug veiklų, daug naujų veidų, nepaprastai įspūdingų lankytinų vietų Schelswig-Holstein žemėje. Mokymų dalyviai nesitikėjo, jog keturiolika kartu praleistų dienų gali atnešti tiek netikėtumų, tiek įspūdžių. Kelionės metu jaunimas turėjo galimybę ne tik įgyti profesinių kompetencijų, bet taip pat ir tobulinti užsienio kalbos įgūdžius, tarpusavio bendravimo įgūdžius.

Džiaugiamės, jog dėka vykdomo „Aktion Mensch“ projekto bei didelio partnerių rūpesčio Tauragės regiono jaunimas turėjo unikalią galimybę dalyvauti vykdomo projekto veiklose Vokietijoje.